Článek přečtěte do 5 min.

Počínaje CVAD 2212 v Citrixu provedli některá vylepšení a změny ve způsobu, jakým provádí zachycování displeje v protokolu Citrix HDX.

Porozumění IDD

Povýšení snímání displeje

S vydáním CVAD 2212 implementovali významná vylepšení metodiky snímání displeje. Protokol Citrix HDX tradičně používal DDAPI (Display Device API) jako svou primární metodu zachycení. S IDD (Indirect Display Driver) však zavedli nový, efektivnější přístup.

Protokol HDX může využívat dvě různé a odlišné metody snímání, starší metodu DDAPI a novou metodu snímání: IDD, což je zkratka pro Indirect Display Driver. IDD v podstatě vytváří instanci virtuálního displeje, displej Citrix IDD nebo adaptér Citrix Indirect Display Adapter, aniž by měl fyzické připojení ke grafické kartě, přičemž stále nabízí akceleraci GPU.

IDD nevyžaduje fyzické připojení ke grafické kartě a na rozdíl od tradičních metod, které se spoléhají na přímé připojení k fyzickým grafickým kartám, IDD funguje nezávisle a nabízí větší flexibilitu a efektivitu včetně, jak již bylo zmíněno, plné grafické akcelerace.

Jak je zřejmé v DXDIAG, displej se zobrazuje jako „Citrix Indirect Display Adapter“, označený jako „Zobrazovací zařízení pouze pro zobrazení“.

Je důležité pochopit, že IDD je ovladač pouze pro zobrazení a že relace bude používat hardwarovou akceleraci GPU, pokud je k dispozici.

A to nás vede k rozdílu mezi dodavatelem zobrazení a metodou zachycení Citrix hlášenou na monitoru HDX a našimi informacemi WMI.

Bez ohledu na použitou metodu snímání, ať už je to DDAPI nebo Citrix IDD, vykreslovací adaptér vždy vykreslí obrázky zobrazené na obrazovce uživatele. Pokud je přítomen GPU, bude GPU vždy použit jako adaptér pro vykreslování a GPU bude také použit pro hardwarovou akceleraci.

To lze ověřit pohledem na informace o GPU v indikátoru stavu grafiky nebo kontrolou správce úloh, jak je znázorněno na obrázku výše. V tomto případě bude kódovací modul a 3D engine na GPU vykazovat zvýšení využití zdrojů.

Aplikace ve VDA se také podívají na vykreslovací GPU, aby určily, zda je pro jejich aplikaci k dispozici hardwarová akcelerace. To je nezávislé na použité metodě zachycení.

Toto výchozí chování lze v případě potřeby potlačit pomocí klíčů registru zásluh adaptéru, nedoporučujeme však toto chování měnit, pokud k tomu nedostanete konkrétní doporučení nebo pokyny od podpory Citrix.

Upozorňujeme, že když je povolen 10bitový režim HDR, automaticky se přepneme zpět na DDAPI, protože 10bitové HDR IDD nepodporuje.

Vylepšené schopnosti, zjednodušený zážitek

Jednou z klíčových výhod IDD oproti DDAPI je jeho schopnost bezproblémově zachytit zabezpečený obsah. Zatímco DDAPI bojuje se zabezpečeným obsahem, IDD tato omezení obchází a zajišťuje hladší uživatelský zážitek.

Jedním z takových příkladů je Outlook Secure mail, kde nyní schopni zobrazovat šifrované e-maily ve vzdálené relaci.

Je důležité poznamenat, že IDD využívá hardwarovou akceleraci využitím GPU, čímž zvyšuje výkon a efektivitu, protože náš ovladač Citrix IDD používá GPU ke zrychlení zpracování a aplikace také stále využívají GPU NVIDIA (protože jsme adaptér pouze pro zobrazení, nikoli vykreslování) adaptér).

Přechod na IDD

Co potřebujete vědět

S přechodem na IDD mohou zákazníci zaznamenat lepší výkon, zejména ve scénářích zahrnujících více monitorů. Pozorovali jsme výrazné zlepšení doby připojení a opětovného připojení, což je výhodné zejména pro případy použití vzdálených počítačů. IDD navíc řeší problémy související se zatemněním obrazovky na vzdálených počítačích.

Indikátor stavu grafiky zobrazí GPU, jak je vidět v následujícím příkladu, kde jsme připojeni k VDA pomocí Intel GPU a pomocí Citrix IDD:

Se změnou na Citrix IDD si všimnete, že „Citrix IDD“ je uveden v DXDIAG namísto GPU specifického pro dodavatele, jako je například GPU NVIDIA.

HDX monitor zobrazí jak metodu zachycení, tak i dodavatele displeje jako Citrix IDD:

Uvědomte si prosím, že při implementaci Citrix IDD ztratíte nastavení specifická pro dodavatele (ovládací panel), protože Citrix obchází rozhraní API pro zachycení GPU dodavatele.

Výhody pro zákazníky

Bezproblémová integrace, vylepšené zabezpečení

Pro zákazníky budou tyto změny s největší pravděpodobností zcela neviditelné a vše bude fungovat hned po vybalení. Tyto změny se promítají do efektivnějšího prostředí se zvýšením výkonu a vylepšenými bezpečnostními opatřeními. Přechod z DDAPI na IDD zajišťuje kompatibilitu se zabezpečeným obsahem a eliminuje předchozí omezení. Zatímco IDD se stává výchozí metodou snímání v CVAD 2212 a novějších verzích, hardwarová akcelerace zůstává nedílnou součástí procesu.

Po přechodu z DDAPI na IDD zaznamenali zvýšení výkonu, ale váš kilometrový výkon se může lišit v závislosti na vaší infrastruktuře a použité konfiguraci.

Pro prostředí vzdálených počítačů je jednou z dalších výhod přechodu na IDD to, že výrazně zlepšili dobu připojení a opětovného připojení při použití více monitorů.

Nová metoda snímání řeší problémy se zatemněním obrazovky v konkrétních scénářích vzdáleného počítače. Další podrobnosti najdete v oficiální dokumentaci Citrix.

Přepnutí na IDD můžete vynutit změnou vlastností adaptéru pro verze VDA starší než 2212. Verze 2212 a novější automaticky používají IDD ve výchozím nastavení.

Abychom to shrnuli, počínaje CVAD 2212 jsou to výchozí hodnoty:

Scénář bez vGPU Scénář GPU
Výchozí způsob snímání IDD IDD
Grafický adaptér (dodavatel displeje) Citrix IDD Citrix IDD
Renderový adaptér Citrix IDD NVIDIA / Intel nebo AMD
GPU n/a NVIDIA / Intel nebo AMD

Závěr

Posílení vašeho HDX zážitku

Závěrem lze říci, že přechod Citrixu z DDAPI na IDD představuje významný milník ve zlepšování HDX zkušeností. S IDD mohou zákazníci očekávat lepší výkon, bezproblémovou integraci a vylepšené funkce zabezpečení. V Citrixu jsou odhodláni poskytovat nejlepší řešení ve své třídě, abychom zajistili, že vaše zkušenosti s virtuálními aplikacemi a desktopy Citrix (CVAD) zůstanou bezkonkurenční.

To znamená, že na HDX monitoru, WMI a indikátoru stavu grafiky uvidíte Citrix IDD jako metodu snímání. V každém případě, i když je výchozí metoda zachycení změněna na IDD, hardwarová akcelerace, pokud je k dispozici, bude stále používána.


Prohlášení: Tento článek může obsahovat odkazy na plánované testování, vydání a/nebo dostupnost produktů a služeb Cloud Software Group, Inc. Informace uvedené v tomto článku mají pouze informativní charakter, její obsah se může bez upozornění změnit a nelze se na ně spoléhat při rozhodování o nákupu. Informace nepředstavují závazek, příslib nebo právní povinnost dodat jakýkoli materiál, kód nebo funkcionalitu. Vývoj, vydání a načasování jakýchkoli funkcí nebo funkcí popsaných pro produkty zůstává na výhradním uvážení Cloud Software Group, Inc.

Zdroj: Citrix