Komplexní RFID řešení Solutia

K čemu je možné využít technologii RFID?

Budete překvapeni, kde všude Vám řešení Solutia ulehčí práci: od správy majetku (počítačů, kol, nábytku, mechanizace atd.), přes odpadové hospodářství, zaznamenávání sportovních závodů či v medicíně.

Logistika

V oblasti logisitiky a výrobní logistiky umožní automatizace s využitím RFID tagů hlídat jednotlivé položky výrobního procesu, jejich stav na skladu, přesné umístění na výrobní lince či ochranu proti ztrátě.

Lékařství

Přesná identifikace pacientů umožní bezpečně dávkovat léky, předávat informace o konkrétním pacientovi i ve vážném stavu bez rizika omylu.

Vratné logistické položky

Zejména u cenných přepravek, sudů a podobně je velkým přínosem přesná idenfitikace položky se získáním přesného přehledu o jejím stavu.

Odpadové hospodářství

Městské správy i firmy na odvoz a zpracování odpadu, stejně jako jejich zákazníci mohou těžit z principu platby za konkrétní objem odpadu na základě jedinečné identifikace odpadních pytlů, krabic atd.

 

Existují již konkrétní normované odpadní pytle podle DIN 30745.

 

 

RFID produkty a řešení Solutia

Naše řešení stavíme nad různými variantami RFID čipů a nad odlišnými způsoby jejich čtení, z čehož také plynou možné vzdálenosti, rychlosti a další parametry.

 

Z pohledu frekvencí a výkonnových charakteristik dokážeme naše řešení osadit komunikátory z nízkofrenčního rozsahu 30-300 kHz, krátkých vlnách 3-30 MHz i velmi krátkých vlnách 300-3000 MHz.

1. Dohled nad aktivy společnosti - IS REM

Solutia vyvinula vlastní vysoce efektivní systém pro dohled nad cennými aktivy společnosti.

Více

2. Evidence obchodně cenných dřevin – IS RED

Vlastníte cenný a obchodně využitelný lesní porost? Ztrácíte finanční prostředky díky absenci monitoringu dřevin a nakládání s ním?

Více

Integrace s LANDesk Data Analytics

Naše produkty integrujeme s nástrojem Data Analytics od společnosti LANDesk, našeho klíčového technologického partnera.

 

Více


Co to je RFID?

 

 

Radio Frequency Identification... 

 

...neboli Identifikace pomocí radiové frekvence, je způsob jak během krátkého okamžiku načíst kód ukrytý ve skrytém čipu ve zboží v obchodě, identifikovat zatoulaného psa, změřit čas vítěze běžeckého závodu a mnoho dalších.

 

Čip může být miniaturní a může se nacházet pod kůží Vašeho domácího mazlíčka, ve vstupní kartě do firmy či s ním můžete platit na pokladně v obchodě. Bezpečnější je o to více, že neobsahuje žádnou baterii.

 

 

KONTAKTUJTE NÁS