Bezpečnostní řešení

Do společností našich zákazníků zajišťujeme implementaci normy pro řízení bezpečnosti informací ISO 27001 a poskytujeme další služby v oblasti informační bezpečnosti.

 

Zavádíme nástroje a řešíme zabezpečení cenných aktiv společnosti, včetně chráněné komunikace jak mezi pracovníky v rámci společnosti, tak i s klíčovými partnery. Nastavujeme odpovídající standardy včetně efektivní kontroly jejich dodržování. Na oblast bezpečnosti klademe značný důraz a vězte, že máme v této oblasti velké zkušenosti.

 

LANDesk Endpoint Security

 

Poskytujeme řešení pro řízení bezpečnosti koncových uživatelských stanic od renomovaného výrobce LANDesk Software.

 

V informačních systémech zákazníků se nachází jejich cenné know-how, důvěrné a citlivé informace, informace chráněné zákonem a spousta dalších.

 

Řešíme blokování nepovolených aplikací, blokaci přístupu k výměnným médiím, ochranu pro virům, spyware a adware a samozřejmě i ochranu proti útokům zvenku pomocí chytrých firewallů.

 

Pomocí nástroje LANDesk Endpoint Security je jednoduše prováděna inventarizace a aktualizace nejnovějších service-packů a záplat nainstalovaného software.

 

Více

 

 PGP

Pretty Good Privacy, ve zkratce PGP, představuje kvalitní zabezpečení e-mailové komunikace s využitím silné šifry. Dochází jak k ochraně samotné komunikace, tak k ověřování identity odesílatele e-mailové zprávy pomocí elektronických podpisů.


PGP poskytuje vysokou úroveň bezpečnosti při zachování pohodlí při používání i pro méně zkušené uživatele.

Jak PGP funguje?

Uživatelé si vymění veřejní klíče ke svým podpisům a poté při odesílání e-mailu vyberou z menu svého oblíbeného prohlížeče volbu šifrovat či podepsat. Příjemce použije obdobný postup a získá originální zprávu v otevřené formě. Zprávy jsou zpravidla i interně ukládány v chráněné formě, nehrozí tedy ani únik informace po samotném příjetí a rozšifrování příjemcem.

Apache Subversion


Apache Subversion, dříve Subversion či SVN, je jednoduchý, elegantní a přitom mimořádně efektivní způsob řízení přístupu k dokumentům a zdrojovým kódům odkudkoli, jak přes pohodlný doplněk do operačního systému, tak přes webové rozhraní.

 

Bezpečnost a ochrana obsahu je u SVN zajištěna pomocí šifrovaného komunikačního spojení a možností podrobného nastavení přístupových práv, zaznamenávání veškerých provedených změn a zachování historických verzí jednotlivých dokumentů.


Podle bezpečnostní studie 46% ztracených notebooku obsahovalo důvěrné informace, pouze třetina byla zašiforvána a jen desetina měla další způsob ochrany.

Zdroj: Ponemon Institute / Intel

 

Za rok 2013 došlo celosvětově k více než 500 únikům informací, které měly nebo mohou mít vliv na business společnosti.

Zdroj: Data Loss DB

KONTAKTUJTE NÁS